Проблема небажаного безпліддя стосується 6,8% сімей України, тобто близько 1 мільйона подружніх пар.

Як повідомили «УНІАН» у Міністерстві охорони здоров'я посилаючись на дані офіційної статистики, рівень безпліддя в нашій країні є невисоким - 3,5-2,8 на 1000 осіб жіночого населення і 0,5 - чоловічого.

У відомстві поінформували, що низький рівень репродуктивного здоров'я жінок ще до настання вагітності знаходить своє відображення і під час вагітності та пологів. Незважаючи на незначну позитивну динаміку, рівень захворювань вагітних, які впливають на хід вагітності, пологів та стан народжених дітей, залишається високим. У кожної четвертої вагітної є прояви анемії, у кожної сьомої - хвороби сечостатевої системи, у кожної шістнадцятої - хвороби системи кровообігу, зазначили у МОЗ.

Незважаючи на те, що якість соматичного і генеративного здоров'я населення України все ще не відповідає міжнародним стандартам і суттєво впливає на частоту ускладнених пологів, частка їх протягом останніх років зменшилася з 40,8% у 2008 р. до 30,7% в 2012 р .

У Міністерстві вважають, що це обумовлено впровадженням у діяльності закладів акушерсько-гінекологічної служби сучасних перинатальних технологій, зокрема, допомоги породіллі, орієнтованої на участь сім'ї, демедикалізація пологів, ведення партограми тощо.

Також у МОЗ повідомили, що в Україні зросла частка нормальних пологів - з 59,2% до 69,3% відповідно.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

354