Астрономи NASA, які спостерігають за падіннями метеоритів на Місяць, зафіксували найпотужніший за останні вісім років метеоритний вибух.

Як розповів Білл Кук із підрозділу NASA, що відповідає за дослідження метеорів, небесне тіло впало у Морі Дощів. «Вибух супроводжувався спалахом, який був приблизно у 10 разів яскравіший, ніж усе, що ми бачили досі», - зазначив Кук.

Фахівці НАСА вже вісім років безперервно спостерігають за Місяцем, фіксуючи спалахи, які виникають при падінні метеорів і невеликих астероїдів, щоб оцінити рівень метеоритної небезпеки для майбутніх експедицій на Місяць. З моменту запуску програми було зафіксовано понад 300 падінь.

Останній спалах тривав близько секунди, і його можна було побачити неозброєним оком - яскравість досягла 4-ї зоряної величини. За розрахунками вчених, спалах могло викликати падіння об'єкта масою близько 40 кілограмів і розміром від 0,3 до 0,4 метра, що летів зі швидкістю близько 25 метрів на секунду. Потужність вибуху склала 5 тонн у тротиловому еквіваленті, передає РІА «Новости».

Фахівці NASA розраховують провести із зонду LRO зйомку місця падіння астероїда, де має залишитися кратер розміром близько 20 метрів. Це дозволить отримати точні дані про тіло, що впало.

Раніше дані, отримані із зонду MRO, дозволили вченим підрахувати кількість астероїдів, які за рік падають на поверхню Марса.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

297