Серед причин смертності в Україні на першому місці знаходяться хвороби системи кровообігу.

Як повідомили в Міністерстві охорони здоров'я, сучасна структура причин смертності населення України містить в собі елементи традиційної та сучасної структур патологій, в якій високий рівень смертності від ендогенних захворювань - хвороб системи кровообігу та новоутворень - межує з не менш значущою смертністю від екзогенних причин - зовнішніх причин смерті, хвороб органів травлення, органів дихання, інфекційних та паразитарних хвороб.

У середньому до 86% всіх смертельних випадків у даний час в Україні припадає на три основні класи причин смерті: хвороби системи кровообігу, новоутворення та зовнішні причини смерті, повідомляє «УНІАН».

В ієрархії причин смерті населення України у 2012 році, як і в попередні роки, перші п'ять місць стабільно займають такі класи: хвороби системи кровообігу (65,8% від загальної кількості померлих), новоутворення (14,0%), зовнішні причини смерті (6,2%), хвороби органів травлення (4,2%) та органів дихання (2,6%).

У МОЗ зазначили, що рівень і динаміка показників смертності від основних хвороб системи кровообігу в Україні значно відрізняються від таких у розвинених країнах світу. Особливо помітні відмінності у показниках смертності від ішемічної хвороби серця: сучасний рівень смертності українських чоловіків майже втричі перевищує відповідний показник смертності чоловіків у розвинених країнах.

Щорічно новоутворення викликають 15-17% всіх смертей людей працездатного віку. В даний час рівень онкологічної смертності чоловіків працездатного віку в Україні перевищує такий у розвинених країнах на 40%, а жінок - на 20%, зазначили у відомстві.

Як раніше повідомляв ForUm, більше 22 мільйонів українців страждають серцево-судинними захворюваннями, левова частка яких закінчується раптовою зупинкою серця.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

426