Вітчизняні підприємства повинні приділяти більше уваги підвищенню конкурентоспроможності своєї продукції. Таку думку висловив директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейников в інтерв'ю каналу «ICTV».

«Україна з самого початку, коли вибирала свою незалежність, виходила з того, що вона хоче бути державою з розвиненою економікою і відкритим ринком, для того щоб наш громадянин міг вільно вибирати товари тієї якості, яка його влаштовує», - сказав Олейников.

Він вважає, що вітчизняні товаровиробники повинні зосередитися на заходах, які дозволили б їм конкурувати з іноземними колегами.

Олейников зазначає, що до вступу України у СОТ вітчизняних виробників захищали високі ставки імпортних мит. Відповідно, після вступу країни в організацію українські виробники повинні були конкурувати з імпортною продукцією.

«Тут деякі наші товаровиробники програють і не тому що, мають гірші умови для роботи, а тому, що не розуміють простого закону ведення бізнесу - ти можеш продати тільки те, що хтось хоче купити. Тобто я можу виробляти взуття, але якщо воно вам не подобається, ви його не купите», - говорить Олейников.

За його словами, на сьогодні деякі вітчизняні виробники продовжують виробляти не те, що буде продаватися, а просто те, що вони можуть виробляти. Тобто підприємства не проводять модернізацію виробництва, при цьому використовують старі методи реалізації продукції і, відповідно, втрачають конкурентоспроможність.

«Саме для того, щоб виправити ситуацію, було прийнято Програму активізації економічного розвитку на 2013-2014 рр., основна мета якої - дати можливість тому виробнику знайти дешеві довгі гроші для того щоб, або модернізувати виробництво, або створити нове», - зазначив Олейников .

При цьому він зауважив, що в Україні в різних галузях економіки достатньо виробників, успішно конкурують з іноземними компаніями і не тільки на внутрішньому, а й на зовнішніх ринках.

«Зараз виживати і працювати будуть ті, хто готовий працювати ефективно, а тому, хто не готовий, ймовірно, доведеться знайти інше заняття. Значить, бізнес не для нього», - підкреслив Олейников.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

176