Відмова Чехії у наданні політичного притулку колишньому лідеру УНА-УНСО та члену опозиційної «Батьківщини» Андрію Шкілю свідчить про зміну ставлення Європи до України. Сьогодні політику недостатньо просто втекти з країни і заявити про політичні переслідування - кожен випадок буде розглядатися індивідуально, а факт політичного переслідування ще доведеться серйозно доводити. Таку думку висловив Михайло Погребінський, директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології.

«Зараз Європа прийшла до того, що не просто так всім підряд, хто втік з України, роздавати політичний притулок. Кожен випадок буде розглядатися індивідуально. І це один із елементів позиції Євросоюзу щодо України. Тим більше, враховуючи, що Єврокомісія вже рекомендувала підписати угоду про асоціацію з Україною. У такій ситуації було б дивно, якби Чехія зайняла таку позицію, нібито в Україні переслідують людей за політичними мотивами. Це один із елементів загальноєвропейської позиції щодо української влади в цілому», - сказав Погребінський.

У той же час він висловив здивування тим, що Шкіль втік з України і просив політичного притулку. «У Шкіля були проблеми, але дуже давно. Чому він взагалі виїхав з країни і просить політичного притулку? Я не розумію, адже була навіть інформація прокуратури, що до нього претензій немає. Та і які підстави визнавати, що він піддавався політичним переслідуванням? В Україні залишилося дуже багато його соратників по опозиції, які поводяться набагато більш радикально і у них набагато більше приводів бігти з країни», - вважає політолог.

Погребінський упевнений, що в даному випадку Чехія продемонструвала простий здоровий глузд. У той же час політолог зазначив, що якби в Україні існували політичні переслідування, то парламентська більшість легко позбавляла б будь-якого опозиційного діяча депутатської недоторканості.

«Можливо, я чогось не знаю. Але якщо виходити з того, що я знаю, мені взагалі здається дивним, що Шкіль просив політичного притулку у Чехії», - підсумував Погребінський.

Як повідомлялося, Чехія відмовила Андрію Шкілю у наданні політичного притулку. На виборах до Верховної Ради України він був у виборчих списках «Батьківщини» під номером 87, але оскільки за підсумками виборів ця політсила набрала лише 62 мандата, Шкіль не став депутатом. У середині грудня минулого року він покинув Україну і мав намір отримати політичний притулок у Чехії. Шкіль стверджував, що проти нього готується політичне переслідування, і він боїться арешту.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

784