Народний депутат України, заступник голови парламентського комітету з питань правового забезпечення роботи правоохоронних органів Володимир Олійник констатує, що реалізація прийнятого вчора проекту закону щодо реалізації державної антикорупційної політики очистить парламент від олігархів.

«Для антикорупційного закону настав час, це серйозне зобов'язання перед Радою Європи. Я вам скажу, що європейці дуже уважно відстежують, що ми зобов'язуємося виконати, і що в результаті робимо. Тут просто виходу не було, настав час наводити порядок», - зазначив політик.

У той же час, за його словами, реалізація документа сприятиме тому, що парламент покинуть великі бізнесмени.

«Звичайно, чекати моментального ефекту від його реалізації не варто, однак реальна боротьба з корупцією посилиться. Якоюсь мірою це позначиться навіть на структурі парламенту. Сюди будуть менше йти олігархи, оскільки вони тричі подумають, чи варто балотуватися до Верховної Ради, розкриваючи при цьому діяльність свого бізнесу, його управління, джерела своїх доходів. У такому разі буде важко вже сховатися за своїми регаліями, наприклад, якогось почесного ректора. У нашому випадку головне було дати правила, а суспільство, журналісти вже будуть контролювати їх виконання», - переконаний Олійник.

Нагадаємо, що цей закон є одним із так званих євроінтеграційних правових актів, які необхідні Україні для підписання угоди про асоціацію з ЄС. Законопроект спрямований на реалізацію державної антикорупційної політики. У ньому, зокрема, йдеться про розкриття для громадськості єдиного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

253