Міністр закордонних справ України Леонід Кожара вважає, що зміна статусу перетину українсько-російського кордону в разі введення Росією в'їзду за закордонними паспортами має бути поступовою. Про це він заявив в ефірі Радіо «Свобода».

«Якщо зміна статусу поїздок громадян України до Росії відбудеться, то цей процес повинен проходити поступово, щоб всі змогли отримати закордонного паспорта протягом кількох років», - зазначив він.

Говорячи про можливе введення Росією в'їзду за закордонними паспортами найближчим часом, Кожара сказав, що якби це сталося, то було б негативним моментом для громадян обох країн.

«Мільйони українських громадян, які перетинають російсько-український кордон, користуються внутрішніми документами, такими як внутрішні паспорти. І на сьогоднішній день це викликало б велику гуманітарну кризу. І не тільки для українських громадян, а також і для російських громадян, що в'їжджають в Україну», - підсумував Кожара.

Нагадаємо, 12 грудня 2012 р. Путін у посланні до Федеральних зборів РФ заявив, що до 2015 року в'їзд до Росії для всіх іноземних громадян, у тому числі з країн СНД, буде дозволений виключно за закордонними паспортами.

 


 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

221