Сьогодні Єврокомісія повинна затвердити пропозицію для рішення Ради ЄС. Воно матиме рекомендаційний характер щодо майбутнього підписання, тимчасового застосування та укладення Угоди про асоціацію та глибоку всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом. Сьогоднішнє рішення Єврокомісії, у випадку позитивного результату саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі, зробить можливим реалізацію положень про асоціацію.

Петер Стано, офіційний представник Єврокомісії з питань розширення та сусідства, заявив, що це рішення буде прийнято на основі виконання Україною раніше висунутих до неї вимог.

«Це технічна підготовка до того, щоб Єврокомісія могла підписати угоду про асоціацію у Вільнюсі під час саміту «Східного партнерства» у листопаді в тому випадку, якщо країни-члени ЄС вирішать, що Україна виправдала очікування і виконала всі умови, які поставив перед нею Євросоюз у грудні минулого року. Країни-члени ЄС зараз очікують і спостерігають за тим, як Україна просувається по своїй дорожній карті, яка була узгоджена в грудні минулого року на основі рекомендацій ЄС, указів Президента України та рішень урядів», - заявив Стано.

На початку квітня поточного року перший віце-прем'єр України Сергій Арбузов провів низку зустрічей з представниками Єврокомісії, на яких йшлося про виконання Україною висунутих до неї вимог і проведення реформ, які потрібні для підписання угоди про асоціацію. Результати роботи в цьому напрямку були позитивно оцінені єврокомісарами. Ці позитивні сигнали дали підстави експертам говорити про те, що сьогоднішнє рішення буде позитивним, і Єврокомісія дасть рекомендацію про підписання угоди в листопаді.

 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

205