У британський парламент внесено законопроект про майбутній референдум щодо відносин з ЄС. Підготовлений Консервативною партією чинного прем'єра Девіда Кемерона документ визначає дату голосування і питання, яке поставлять підданим Її Величності.

Як очікується, референдум має пройти не пізніше кінця 2017 року, за умови, що консерваторам вдасться здобути перемогу на виборах 2015 року. У цьому випадку виборцям буде поставлено конкретне запитання, що передбачає відповідь «так» чи «ні»: «Чи вважаєте ви, що Великобританія повинна залишатися членом ЄС?»

Цікаво, що, будучи ініціатором референдуму, сам Кемерон не є прихильником виходу зі складу спільноти. "Я вважаю, що ми повинні залишитися в ЄС - зазначає прем'єр. - Нам вкрай важливо продовжувати бути учасниками єдиного ринку і мати можливість нарощувати свій вплив у Європі», повідомляє «ІТАР-ТАРС».

У той же час, за словами Кемерона, подальше існування спільноти в його нинішньому вигляді неприпустимо. «У наших національних інтересах реформувати ЄС, зробити його більш відкритим, конкурентоспроможним і гнучким, - заявив він у Вашингтоні на спільній прес-конференції з президентом США Бараком Обамою. - Крім того, необхідно змінити роль самої Великобританії в співтоваристві».

Кемерон визнав, що законопроект, перше голосування щодо якого пройде вже у середу, зіткнеться з опором з боку інших парламентських партій, перш за все, молодшого партнера консерваторів по правлячій коаліції - ліберал-демократів. «Поки ми так і не можемо прийти до компромісу з питання Європи», - констатував він.

Нагадаємо, 23 січня прем'єр-міністр Сполученого Королівства Девід Кемерон заявив, що Британія може провести референдум з питання виходу з ЄС наприкінці нинішнього десятиліття, після розробки нового пакту про розподіл повноважень між Лондоном і Брюсселем.

 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

210