Четвертий потужний спалах стався на Сонці, що може призвести до проблем з радіозв'язком на Землі, повідомив РІА «Новости» представник Інституту прикладної геофізики Росгідромету (ІПГ).

«Близько 06.00 середи в тій же активній області, що і вчора, стався спалах класу Х, вже четвертий за два дні. Надзвичайно активна діяльність цієї групи триває, але її геоефективність поки невелика, і основний вплив полягає в погіршенні умов проходження радіохвиль на освітленій стороні Землі під час спалаху», - сказав співрозмовник агентства.

Сонячні спалахи залежно від потужності рентгенівського випромінювання поділяються на п'ять класів: A, B, C, M і X. Мінімальний клас A0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановат на квадратний метр. При переході до наступної букви потужність збільшується в десять разів. Спалахи часто супроводжуються викидами сонячної плазми. Якщо хмара плазми досягає Землі, починається магнітна буря.

Останні спалахи стали найпотужнішим сплеском сонячної активності з 23 жовтня 2012 року, коли на Сонці стався рентгенівський спалах класу X1.8.
 


 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

181