Новий антикорупційний закон, прийнятий сьогодні Верховною Радою, покликаний усунути низку прогалин в українському законодавстві і підвищити ефективність протидії корупції в Україні. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв, коментуючи ухвалення парламентом Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики, повідомляє прес-служба РНБО.

На його думку, це один з найбільш важливих законопроектів, які мали бути прийняті на шляху до підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Клюєв нагадав, що прийняття цього документа також передбачено Планом дій щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму для України.

Він повідомив, що закон уточнює поняття «близькі особи» та «конфлікт інтересів», процедури проведення спеціальної перевірки кандидатів на державні посади та антикорупційної експертизи законопроектів та проектів інших нормативно-правових актів. Крім цього, прийнятий закон відкриває для доступу громадськості на сайті Мін'юсту частину даних Єдиного державного реєстру осіб, які скоїли корупційні правопорушення, зазначив Клюєв.

Важливим нововведенням секретар РНБО назвав створення механізму контролю фінансових декларацій чиновників. Однак, за його словами, належить ще на практиці реалізувати якісну роботу цього механізму, що, можливо, потребуватиме додаткового вдосконалення законодавчої бази.

Секретар РНБО підкреслив, що цей закон є результатом співпраці влади і опозиції, і разом із ще кількома законами, прийнятими в квітні, повинен істотно зміцнити антикорупційне законодавство.

«Дуже важливо, постійно удосконалюючи законодавчі норми, послідовно і наполегливо привчати чиновників і все суспільство їх виконувати. Законослухняність виховується десятиліттями, і ми зобов'язані не зупинятися на цьому шляху», - сказав Клюєв. Він висловив упевненість, що Україна обов'язково досягне успіху в зменшенні рівня корупції.

Як раніше повідомляв ForUm, сьогодні, 14 травня, Верховна Рада внесла зміни до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики.
 


 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

577