Перший віце-прем'єр-міністр України прокоментував активізацію шахрайських схем на фінансовому ринку і плани уряду щодо припинення організації «пірамідальних» механізмів обману громадян, повідомляє прес-служба першого віце-прем'єра.

Арбузов зазначив, що боротьба з фінансовими пірамідами на законодавчому рівні тільки починається. «У парламенті зареєстрований і найближчим часом, сподіваюся, буде проголосований законопроект «Про заборону фінансових пірамід в Україні». Мета документа - захистити громадян від шахраїв, які працюють на фінансовому ринку і число яких за час кризи різко зросло. Щоб запобігти розвитку шахрайських схем, законопроект вводить кримінальну відповідальність для тих, хто створює фінансові піраміди - аж до позбавлення волі на строк до восьми років», - підкреслив перший віце-прем'єр.

Арбузов додав, що уряд ретельно відстежує ситуацію на ринку і активно розробляє заходи щодо протистояння адаптації злочинного бізнесу до правових методів боротьби з фінансовим шахрайством.

«Закон стане основою, фундаментом для системної та оперативної боротьби з розвитком злочинного бізнесу. Уряд вже веде досить конструктивну роботу з асоціаціями підприємців та громадськістю щодо припинення будь-яких можливих методів фінансового обману українців», - заявив він.

За словами Арбузова, на даному етапі уряд працює над створенням ефективних правових конструкцій щодо притягнення до відповідальності організаторів «електронних МММ», які існують лише віртуально. «Це складне питання, оскільки такі схеми засновані на електронних грошах, організації ніде юридично не зареєстровані, кошти «вкладників» не переходять у власність організатора, а зберігаються на їхніх особистих рахунках або рахунках посередників», - розповів перший віце-прем'єр.

Крім того, за його словами, найближчим часом будуть вироблені заходи боротьби з фінансовими пірамідами на фондовому ринку, діяльністю псевдофорекс-брокерів, які пропонують українцям заробляти на міжнародному валютному ринку.

Арбузов підкреслив, що профільні міністерства наповнять закон «Про заборону фінансових пірамід» чіткими критеріями, які дозволять чітко розмежувати «пірамідальні маніпуляції» від законних фінансових послуг.

«Я можу запевнити в тому, що чесні підприємці, які працюють на фінансовому ринку, не постраждають. Упевнений, що від встановлення прозорих правил гри на ринку фінансових послуг виграє як бізнес, так і держава», - підсумував перший віце-прем'єр-міністр України.

Як раніше повідомляв ForUm, 12 березня уряд схвалив законопроект, який передбачає заборону фінансових пірамід в Україні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

234