У вересні цього року Україна розраховує отримати кошти від Європейського інвестиційного банку та ЄБРР на модернізацію ГТС. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький заявив на прес-конференції за результатами переговорів у Брюсселі з питань розвитку газового ринку України.

«За результатами круглого столу було прийняте рішення щодо прискорення виділення коштів в обсязі 308 млн дол на модернізацію ГТС України», - сказав він.

За словами міністра, з технічного боку це питання відпрацьоване, і вже у вересні нинішнього року може бути відкрита кредитна лінія.

«Першочерговим проектом для фінансування обрана перша черга проекту «Модернізація і реконструкція магістрального газопроводу «Уренгой - Помари - Ужгород», вартість якої, за попередніми оцінками, складе 519 млн дол, у тому числі за рахунок коштів ЄБРР та ЄІБ на паритетних умовах (308 млн дол). Решта - за власні кошти НАК «Нафтогаз України». Інші черги фінансування проектів планується здійснити у тому числі і з залученням кредитних коштів МБРР», - сказав він.

Що стосується розміру відсотків за цим кредитом, то Ставицький підкреслив, що ще не вправі їх озвучувати, поки угода не підписана. «Але ці відсотки перебувають на рівні тих, які є в ЄС», - запевнив міністр.

Як раніше повідомляв ForUm, 3 травня у Брюсселі проходив круглий стіл за участю єврокомісара з питань енергетики Гюнтера Оттінгера і української делегації на чолі з міністром енергетики та вугільної промисловості Едуардом Ставицьким.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

379