Споживчі ціни на продукти харчування у квітні поточного року знизилися на 3,5% порівняно з відповідним періодом минулого року. І це незважаючи на те, що у квітні сталося сезонне зростання вартості фруктів на 3% і овочів - на 3,3%. Хоча, за даними Держкомстату, їхня ціна все одно нижча минулорічної на 7,1% і 16,6% відповідно, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

За даними Державної служби статистики України, індекс споживчих цін на продукти харчування у квітні 2013 року по березень 2013 склав 99,9%.

Крім того, у квітні істотно подешевшали яйця - на 13,7%. На 0,1-2,0% знизилися ціни на сало, продукти переробки зернових, молоко, сметану, рис, цукор, м'ясо та м'ясопродукти, сири, маргарин і масло.

Слід також зазначити, що останнім часом Україна суттєво збільшила експорт деяких видів продовольства, зокрема, овочів. Так, за 1 квартал цього року порівняно з відповідним періодом минулого року експорт картоплі збільшився більш ніж у 5 разів і склав 7000 тонн, капусти - в 2 рази і склав 2,2 тис. тонн. Крім того, в десятки разів збільшився експорт цибулі - до 36,4 тисячі тонн, овочів борщового набору - до 8,9 тисячі тонн.

Нагадаємо, раніше у Міністерстві аграрної політики і продовольства зазначали, що в Україні зберігається стабільна цінова ситуація на ринку харчових продуктів. Так, міністр Микола Присяжнюк заявляв, що збалансовану цінову ситуацію на внутрішньому ринку забезпечили ініційовані урядом і Мінагрополітики заходи з розвитку інфраструктури продовольчого ринку.

«В Україні вже активно працюють 4 оптових ринки сільськогосподарської продукції - у Києві, Львові, Донецьку і Маріуполі, ще 7 перебувають у стадії будівництва. На них відсутні посередники, які необґрунтовано підвищують вартість продукції. А придбати необхідні продукти можна безпосередньо у виробника. Крім того, на 1,4 мільйона тонн збільшені ємності картоплесховища, а це 5-місячна потреба річного споживання України, і до 0,9 мільйона тонн - ємності овочесховищ», - зазначив Присяжнюк.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

160