Британський науково-виробничий консорціум ASTRAEA створив систему безпілотного управління пасажирським літаком, яка працює за рахунок наземного центру управління та невеликих параболічних антен, встановлених по всьому шляху проходження лайнера. Самі по собі антени можуть бути мобільними, тому занадто витратною нова система бути не повинна.

Пасажирський літак пролітає 800 км без будь-якого втручання з боку пілота, покладаючись лише на роботу встановленої бортової електроніки. Більше того, в кабіні подібного літака пілота взагалі може не бути. Він може бути на землі, керуючи лайнером зі спеціальної наземної станції.

Європейський оборонний підрядник BAE Systems, один з основних учасників ASTRAEA, говорить, що зараз у проект «літака без пілота» вкладено близько 62 млн британських фунтів. Інженери кажуть, що сама концепція повітряних безпілотників - це вже відпрацьована система, але вона раніше ніколи не використовувалася на прикладі великих і неповоротких пасажирських літаків, тому нову систему з управління пасажирськими літаками було вирішено створити з нуля, а не адаптувати систему для військових безпілотників.
 

Роботи з проекту ASTRAEA йдуть вже деякий час, і перший політ літака повинен був відбутися ще на початку квітня, але відбувся лише днями. 19-місний пасажирський бізнес-джет був оснащений системою автопілота, яка була облаштована певним аналогом автомобільної системи виявлення та відведення від перешкод.

Нова система постійно сканує простір навколо літака і її головне завдання полягає в тому, щоб гарантувати, що на заданій дистанції від літака немає ніяких об'єктів - іншого літака, гірського масиву і т д.

До створення системи були залучені фахівці з британського Міністерства цивільної авіації. Вони повинні були гарантувати, що нова система відповідає чинним авіаційним вимогам з безпеки.

У BAE Systems говорять, що складність нової розробки полягає в тому, що її робота спочатку відбуватиметься в так званому «поділюваному повітряному просторі», де час від часу будуть з'являтися інші лайнери, тому вона повинна бути «інтелектуально-адаптивною».

За матеріалами: CyberSecurity,

 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

280