Україна продовжує розширювати участь власних військовослужбовців у міжнародних навчаннях. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв, повідомили ForUm'у в прес-службі урядовця.

За його словами, це дає можливість не лише вдосконалювати навички українських солдатів, а й навички взаємодії з підрозділами інших країн, дозволяє використовувати сучасний досвід розвитку збройних сил різних держав у реформуванні вітчизняної армії.

Клюєв повідомив, що в планах на цей рік - участь Збройних сил України у 24-х міжнародних навчаннях, 6 з яких будуть проведені на території нашої країни.

За його словами, в Україні заплановано проведення українсько-російських і українсько-білоруських навчань ППО.

У липні близько 2-х тисяч військовослужбовців України та Росії в акваторії Чорного моря будуть відпрацьовувати спільні антитерористичні дії в рамках навчань «Фарватер Миру - 2013». Клюєв нагадав, що після тривалої перерви ці навчання були відновлені, і тепер мають відбутися четвертий рік поспіль.

За словами секретаря РНБО, також на липень заплановано українсько-американські навчання «Сі Бриз - 2013», які традиційно мають пройти в районі Одеси. До 2,5 тисяч військовослужбовців України, США та інших країн відпрацьовуватимуть антитерористичні, антипіратські та гуманітарні операції.

Секретар РНБО України зазначив, що з кожним роком кількість держав, що беруть участь у міжнародних навчаннях на території України, збільшується. Так в українсько-американських навчаннях «Репід Трайдент - 2013», які також у липні пройдуть на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівський район, Львівська область), може взяти участь близько півтори тисячі осіб з 19 країн.

Метою навчань «Кленова арка-2013», які відбудуться там же у вересні цього року, стане підготовка багатонаціонального українсько-польсько-литовського батальйону до ведення бойових дій у рамках миротворчих операцій в умовах міста.

Секретар РНБО також повідомив, що окрім цього в поточному році заплановано участь військовослужбовців ЗСУ у 18-ти багатонаціональних навчаннях на території Росії, Білорусі, Казахстану, США, Німеччини, Франції, Іспанії, Ісландії, Польщі, Словаччини та Молдови.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

266