На сьогоднішній день в Україні за державний рахунок проводиться вакцинація від 10 інфекційних захворювань. Але незабаром перелік обов'язкових щеплень може поповнитися ще одним - проти вірусу папіломи людини (ВПЛ), що викликає рак шийки матки.

Як заявила міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова під час відкритої лекції «Імунопрофілактика як спосіб зміцнення національної безпеки держави», щодня в Україні від раку шийки матки помирає шість жінок, а останні дослідження вчених свідчать про те, що захворювання викликає папілома-вірус людини. «Це повністю доведені дані», - підкреслила міністр.

За словами Богатирьової, країни, які в програмах імунопрофілактики звернули увагу на обов'язкові щеплення проти папілома-вірусу, знизили рівень захворюваності на рак шийки матки у жінок молодого віку. Тому, підкреслила міністр, в Україні в календар щеплень також додадуть вакцину проти ВПЛ.

Вона вважає, що навіть у разі браку бюджетних коштів на забезпечення стовідсоткової вакцинації проти папілома-вірусу медикам все одно необхідно буде роз'яснювати людям, що таку вакцину можна купити самостійно - щоб уникнути ризику онкозахворювання.

Наскільки доцільно вакцинуватися від ВПЛ і робити це щеплення обов'язковим, ForUm запитав у людей, які знають:

 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

845