Кількість загиблих під час обвалення будівлі в передмісті столиці Бангладеш Дакки склала 705 чоловік, повідомляє у вівторок агентство «Франс Прес» з посиланням на армійського капітана Шахіда Ашхана Бхуяна, підрозділ якого підключений до пошукової операції на місці трагедії.

Раніше повідомлялося про 610 загиблих. За останніми даними, близько 500 тіл вже були упізнані і передані родичам.

Нагадаємо, восьмиповерховий будинок Rana Plaza обрушився 24 квітня. Тріщини в багатоповерховому комплексі, розташованому в місті Савара, з'явилися ще напередодні інциденту, що викликало паніку серед працівників фабрик одягу і торгових точок, проте керівництво фабрики переконало співробітників повернутися на робочі місця.

За попередніми даними, причиною трагедії стали сильні вібрації від чотирьох потужних генераторів, встановлених у комплексі в порушення всіх правил. Коли вони знову запрацювали після відключення електрики, їхні вібрації збіглися з вібрацією тисяч швейних машин, що призвело до обвалення будівлі.

За даними слідчих, комплекс був побудований для «комерційного використання», а не для фабрики. Під час його будівництва були використані арматурні стержні низької якості, а також цегла та інші матеріали, які не могли витримати таке навантаження. До того ж три поверхи в будівлі були надбудовані незаконно, передає РІА «Новини».

Для розбору завалів рятувальники використовують підйомні крани і бульдозери. Всього були врятовані 2,4 тисячі осіб із понад трьох тисяч людей, що знаходилися в будівлі у момент обвалення. Раніше правоохоронні органи Бангладеш заарештували на кордоні з Індією власника будівлі, що обрушилася, Мохаммеда Сохеля Рану.

За різними даними, в рамках розслідування влада затримала від восьми до дванадцяти чоловік, в тому числі інженера, викликаного раніше для оцінки ступеня небезпеки тріщин, що з'явилися на будівлі. Опозиція Бангладеш звинувачує владу в тому, що вона приховує справжнє число жертв. Уряд Шейх Хасіни це спростовує.

 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

234