Визначення України як одного із основних порушників прав інтелектуальної власності у світі в рамках так званого «Списку 301» не відображає реального стану справ у цій сфері і не враховує зусилля української влади, спрямовані на вдосконалення законодавчої бази та правозастосовчої практики у питаннях інтелектуальної власності. Про це йдеться у коментарі віце-прем'єр-міністра Костянтина Грищенка у зв'язку з рішенням Офісу торгового представника з питань захисту прав інтелектуальної власності в Україні.

«Дієвий захист прав інтелектуальної власності в Україні стає все більш важливим фактором забезпечення сприятливих умов для розвитку в країні інноваційної економіки та розвитку вітчизняної галузі інформаційних технологій», - повідомляє прес-служба чиновника.

Він зазначив, що в цих умовах в Україні з жалем сприйняли рішення Офісу торговельного представника США.

Грищенко повідомив, що з початку року у питаннях захисту прав інтелектуальної власності були досягнуті вагомі результати.

Зокрема, урядом безпосередньо розпочато легалізацію програмного забезпечення, встановленого на комп'ютерах в органах виконавчої влади (на ці цілі в нинішньому державному бюджеті виділено 100 млн грн). Окремим розпорядженням генпрокурора України встановлено прокурорський нагляд за дотриманням прав інтелектуальної власності у міністерствах і відомствах.

Правоохоронними органами спільно з Державною службою інтелектуальної власності з початку року конфісковано у 5 разів більше контрафактних оптичних носіїв неліцензійних відео-, аудіоматеріалів та програмного забезпечення, ніж за весь попередній рік.

Крім того, у квітні закрито два великих Інтернет-ресурси, які використовувалися для поширення неліцензійного відео- та аудіо-контенту.

Ведеться робота з депутатським корпусом щодо прискорення прийняття двох законопроектів (обидва вже пройшли перше читання), які підсилюють відповідальність за порушення авторських прав, у тому числі і в мережі Інтернет.

Також істотно посилена інформаційно-роз'яснювальна робота, особливо серед молодого покоління з метою формування поваги до інституту прав інтелектуальної власності.

«У напрямі посилення захисту прав інтелектуальної власності в Україні ще необхідно досить багато зробити. І у цій справі ми розраховуємо на підтримку наших американських та інших іноземних партнерів. Сьогоднішнє рішення Офісу торговельного представника США не сприяє такому співробітництву. Незважаючи на це, український уряд продовжить здійснювати енергійні кроки щодо зміцнення поваги до прав інтелектуальної власності в нашій державі та домагатиметься, щоб уже через 6 місяців, як це передбачено американським законодавством, статус України у рамках «Списку 301» був переглянутий», - сказав Грищенко.

Нагадаємо, торгове представництво США (USTR) у щорічному «Спеціальному звіті 301» (PDF) поставило Україну на перше місце у списку країн з неблагополучною ситуацією у сфері дотримання прав на інтелектуальну власність.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

466