Грецькі транспортники і кілька інших категорій трудящих беруть участь у 24-годинному страйку, оголошеною сьогодні з нагоди Першотравня провідними профоб'єднаннями Греції - Загальної конфедерації праці Греції (GSEE) і Вищої ради профспілки держслужбовців (ADEDY).

Страйкуючі моряки, незадоволені заходами уряду щодо реструктуризації галузі, що передбачають скорочення зарплат і обмеження їхніх соціальних гарантій, поставили на прикол всі судна і пороми, повністю паралізувавши сполучення між континентальною та острівної Грецією, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

В країні стали залізниці. Страйк поширюється на пасажирські поїзди, вантажні склади і приміські електрички, у зв'язку з чим до Афінського міжнародного аеропорту сьогодні не можна буде дістатися залізницею. Автобуси і тролейбуси в Афінах будуть функціонувати в середу тільки з 09:00 і до 21:00, метро - з 09:00. Чотири центральні станції столичного метрополітену закриті до особливого розпорядження поліції. Державні шпиталі надають лише найнеобхіднішу медичну допомогу.

Сьогодні вдень у центрі Афін відбудеться найбільша в країні першотравнева маніфестація, організована провідними профоб'єднаннями Греції. Як очікується, в ній візьмуть участь кілька десятків тисяч осіб. У приурочених до Першотравня заявах GSEE і ADEDY містяться, зокрема, вимоги до влади скоротити безробіття, зберегти колективні трудові угоди і гарантії працевлаштування, скасовані у зв'язку з реалізованими Афінами під натиском міжнародних кредиторів заходами економії.

У січні цього року, згідно з даними Грецької статистичної служби (ELSTAT), в країні налічувалося 27,2% або майже 1 млн 349 тис. чоловік, що є рекордним показником для ЄС. У Греції, яка переживає шостий рік кризу і населення якої складає менше 11 млн осіб, найсильніше страждають від безробіття молодь у віці 15-24 років (понад 56%), і жінки (31,4%). Згідно з прогнозом Фонду економічних та індустріальних досліджень (IOBE), економіка Греції скоротиться цього року на 4,6%, безробіття досягне 27,6%

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

280