Європейський суд з прав людини не врахував більшість скарг екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Про це заявив міністр юстиції України Олександр Лавринович, коментуючи рішення ЄСПЛ у справі Тимошенко.

«Попереднє ознайомлення з рішенням ЄСПЛ показало, що суд, вивчивши всі скарги Тимошенко, визначив більшість із них неприйнятними. Хоча ми ще не маємо на руках рішення суду, воно ще має бути переведене державною мовою», - сказав Лавринович.

Зокрема, суд визнав неприйнятними скарги Тимошенко щодо неналежних умов утримання під вартою та відбування покарання, незабезпечення належної медичної допомоги, здійснення відеоспостереження.

Міністр звернув увагу на те, що у рішенні суду визнано відсутність порушень на жорстоке поводження під час перевезення до лікарні, про що скаржилася Тимошенко в ЄСПЛ.

«Звичайно, ми беремо до уваги порушення статті 5 Конвенції у зв'язку з тим, що до заявниці було обрано запобіжний захід у вигляді затримання з метою забезпечення її участі у засіданнях суду», - сказав Лавринович.

Він нагадав, що стаття 5 Конвенції діє з моменту затримання особи і до моменту винесення обвинувального вироку судом першої інстанції. «Тому констатація порушення права на особисту свободу не може мати наслідком звільнення особи, яка відбуває покарання на підставі вироку суду», - пояснив міністр.

У рішенні ЄСПЛ також констатовано відсутність політичних мотивів щодо затримання Тимошенко, а порушення статті 18 Конвенції визначено у зв'язку з тим, що фактичне затримання заявниці є покаранням за неповагу до суду.

Як повідомляв ForUm, сьогодні, 30 квітня, Європейський суд з прав людини встановив порушення двох статей Конвенції з прав людини у справі колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

310