Жоден із чотирьох побудованих до фіналу Чемпіонату Європи з футболу 2012 року стадіонів у Польщі не зміг досі заробити на своє утримання, і всі приносять містам-організаторам турніру тільки збитки.

Про це йдеться в статті «Польська стадіонна проблема. Ми завжди будемо доплачувати за Євро 2012?» у «Gazeta Wyborcza».

«Нові стадіони повинні були дати польському футболу новий імпульс розвитку. На трибунах повинно було бути багато вболівальників, а міста і власники клубів - багато заробляти не тільки на футбольних матчах, але і на інших комерційних заходах», - зазначає газета, повідомляє «УНІАН».

Видання пише, що ні міська, ні найняті містами комерційні оператори та футбольні клуби не змогли забезпечити прибуткову роботу стадіонів у Варшаві, Гданську, Вроцлаві та Познані. Більшість заходів, організованих на цих футбольних аренах, приносять збитки.

Міста розривають контракти з приватними операторами, а футбольний клуб Lech Poznan відмовляється платити за використання стадіону раніше узгоджену суму в близько 1 млн доларів і навіть оплачувати рахунки за комунальні послуги.

Газета зазначає, що нещодавно стало відомо про закриття одного з секторів реконструйованого до Євро-2012 стадіону у Познані, де тріскаються конструктивні елементи, що підтримують трибуну.

На найбільшій футбольній арені у Польщі - Національному стадіоні у Варшаві - за останніми даними, вдалося здати в оренду лише 4 з 65 ексклюзивних лож, які, як планувалося, повинні забезпечити левову частку доходів, що дозволяють об'єкту заробляти на своє утримання.
За даними газети, виручка від оренди цих лож повинна була забезпечити більше 6 млн доларів на рік.

Влада у Вроцлаві цього року буде змушена доплатити на утримання стадіону близько 6 млн доларів і сподіваються, що стадіон сам зможе на себе заробити у 2017 році.

Газета пише, що тільки владі у Гданську вдалося продати назву стадіону компанії PGE за близько 11 млн доларів на 5 років, зазначаючи, що на стадіоні не вдалося організувати жодного заходу.

Компанія, яка деякий час була оператором стадіону, залишила після себе близько 2 млн доларів боргів, які доведеться погасити місту.

Польський уряд і власті міст-організаторів Євро-2012 витратили на спорудження та реконструкцію 4 стадіонів близько 1,4 млрд доларів, 650 млн доларів з яких припало на Національний стадіон (з урахуванням ПДВ, який держава повернула).

У квітні минулого року польська DziennikGazetaPrawnа писала, що утримання цих чотирьох стадіонів буде обходитися щорічно в близько 18 млн доларів.

Польща і Україна спільно проводили Євро-2012 влітку минулого року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

443