Асоціація виробників традиційних алкогольних напоїв Туреччини направила звернення до Єврокомісії з проханням зареєструвати анісову горілку раки як національний турецький напій, повідомляють у понеділок місцеві ЗМІ з посиланням на главу асоціації Егемена Демірташа.

У самій Туреччині раки вже зареєстрована патентним інститутом в якості «турецького напою» і отримала відповідний сертифікат, нагадує газета «Міллієт». У ньому наголошується, що місцем виробництва раки є Туреччина, вказується, що анісова горілка - єдиний спиртний напій, мінімум 65% ферментної основи якого становить суміш подвійної дистиляції анісу та інжиру.

 
 
Демірташ, повідомляє «Міллієт», сподівається, що раки буде зареєстрована в Єврокомісії протягом року.

Звернення асоціації в Єврокомісію зроблена на тлі заяви минулого тижня прем'єра Туреччини Тайїпа Ердогана про те, що національним турецьким напоєм є кисломолочний айран. Заклик глави уряду відмовитися від алкоголю на користь айрану викликав хвилю іронії і насмішок у соціальних мережах, передає РІА «Новости».

«Для очолюваної Ердоганом Партії справедливості і розвитку (ПСР) національним напоєм є айран, для основної опозиційної Народно-республіканської партії - раки, для Партії націоналістичного єдності - кумис, а для прокурдської Партії миру і демократії (ПМД) - контрабандний чай», - йдеться в одному із популярних коментарів у Twitter.

Хто і коли винайшов раки, відому у світі і під іншими назвами, достеменних відомостей немає. У Туреччині історія її виробництва налічує більше 300 років. Протягом століть раки виготовляли з винограду, фініків, бананів, гранатів, слив, персиків, груш. Раки, місність якої становить 40-45 градусів, є невід'ємним атрибутом застілля турків. Вживають її традиційно з водою, при додаванні якої вона мутніє, набуваючи молочного кольору, від чого турки називають раки «левовим молоком».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

439
Классические туфли мужские