Україна попередила російський «Газпром», що мінімізує обсяги закупівлі природного газу за надзвичайно невигідним контрактом, укладеним попереднім урядом, і збільшить обсяги закупівлі з інших джерел, зокрема, з Європи, за більш вигідними цінами. Про це віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко заявив в інтерв'ю телеканалу «Інтер», повідомляє його прес-служба.

«Чим більше ми купуємо газу з інших джерел, тим менше – за «кабальним» контрактом, підписаним попереднім урядом, який практично не дає розвиватися економіці держави. Ми відразу попередили російських колег: з урахуванням того, що європейський газ сьогодні для нас дешевший, ми будемо збільшувати його закупівлі. Тут ніяких секретів немає, ми це чітко їм сказали», - сказав Бойко.

Він зазначив, що газовий ринок в Україні лібералізований відповідно до вимог Європейського енергетичного співтовариства і на ньому можуть працювати різні постачальники.

«Ми отримуємо газ дешевше, ніж за контрактом з «Газпромом», тому відтік коштів із держави менший, а це благо для економіки», - підсумував Бойко.

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко спростував звинувачення у віртуальному реверсі російського газу з Європи.

Голова правління «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що фізичний реверс газу з Європи до України неможливий, оскільки немає окремого газопроводу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

324