Створення консорціуму з управління українською газотранспортною системою може допомогти зберегти транзитний потенціал України. Про це в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня» заявив віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко, повідомляє його прес-служба.

«Якщо розбиратися, чи потрібен нам консорціум, то спочатку треба відповісти на запитання: чи потрібне країні транзитне становище? Воно нам потрібне. По-перше, є 50 тис. чоловік, які працюють у цій галузі. Є також близько 2,5 млрд дол доходу для країни, який нам дає транзит сьогодні навіть у такому вигляді, який є. Безумовно, це треба зберегти. Це відповідає нашим національним інтересам», - сказав віце-прем'єр-міністр України.

Він зазначив, що переговори щодо створення консорціуму продовжуватися, поки не буде знайдено варіант, який би відповідав інтересам України.

«Позиція нашого Президента Віктора Януковича: будь-який формат ми робимо 50 на 50. Нас не влаштовують варіанти, які були в інших країнах і, на жаль, ми бачили у тій же Європі. І ми шукаємо свій варіант, який відповідав би нашим національним інтересам. Саме тому довго і важко йдуть переговори», - сказав Бойко.

Він додав, що при створенні консорціуму Україна наполягатиме на гарантованих обсягах газу, які будуть прокачуватися через українську ГТС, а також на визначальній ролі українського менеджменту в управлінні консорціумом.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді дозволити приватизацію державних підприємств, дочірніх підприємств Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», що здійснюють діяльність з транспортування газу магістральними трубопроводами та зберігання його у підземних сховищах, а також підприємств, установ, організацій, утворених внаслідок їхньої реорганізації.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

378