Посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль сподівається, що Угода про асоціацію Україна-ЄС буде підписана на саміті Східного партнерства у листопаді поточного року.

«Керуючись інтересами Німеччини і Європейського Союзу, я би дуже хотів, щоб ця Угода була підписана в листопаді 2013 року», - зазначив дипломат в інтерв'ю «ZN.UA».

«Часто доводиться чути: «Вони поводяться так, начебто Угода про асоціацію є подарунком для України». Ні. Цей документ - конденсат спільних інтересів», - сказав Вайль.

Він також підкреслив, що «Угода визначає легітимне місце України в Європі зараз», а також, що вона «є фактично визнанням європейської приналежності України».

«Тому без надмірного пафосу можна сказати, що дана Угода доленосна для України. Ну, і для нас. Адже для того, щоб продовжувати йти європейським шляхом розвитку, Україні потрібні реформи і модернізація. А в них-то і полягає суть цієї Угоди. Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі - дуже важлива складова частина документа. Вона, як і політична частина договору, дасть потужний поштовх Україні для подальшого розвитку. Я переконаний, що цей документ виявиться інвестиційною програмою такого масштабу, якого Україна не бачила раніше. А разом з капіталом прийдуть нові технології, нові робочі місця, але передусім, конкурентоспроможність», - пояснив посол.

«Зараз дуже важливий зі стратегічної точки зору час для обох партнерів - це шлях, що веде нас до саміту у Вільнюсі. Я не хотів би думати про те, що на цьому шляху залишаться бар'єри, які завадять нам підписати Угоду про асоціацію. Не існує ніякого ерзацу, ніякого замінника для цієї Угоди - ні в реальності, ні в головах. У всякому разі, для мене. А без оптимізму ні ви у своїй професії, ні я у своїй не зможемо робити нашу роботу добре», - поділився своїми надіями німецький дипломат.

Як раніше повідомляв ForUm, Європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що існує реальна можливість підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у листопаді цього року.

Президент України Віктор Янукович висловив переконання, що підписання Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС має відбутися під час саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі в листопаді.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

332