Кожне місто повинне мати генеральний план свого розвитку. Таке завдання поставлене урядом, і це питання має бути вирішене найближчим часом, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час спілкування з користувачами соціальної мережі Facebook.

Азаров зазначив, що генеральний план розвитку міста - це документ, який чітко визначає промислові зони, зони відпочинку, розміщення торгових центрів, транспортну комунікацію і багато іншого.

«Це велика і серйозна науково-дослідна робота, і після прийняття такого генплану дискусія про те, треба - не треба будувати, була би безпредметною, тому що розміщення у генплані будь-якого об'єкта має бути науково обґрунтованим», - вважає прем'єр-міністр.

Також, на думку Азарова, генеральні плани великих міст повинні затверджуватися на найвищому рівні - урядом. Це в першу чергу захистить місто від спонтанної та необґрунтованої забудови, а також дозволить забезпечувати містобудівні плани ресурсами.

«Зараз робота щодо створення генпланів ведеться. Звичайно, все це великі витрати, і багато керівників міст виправдовуються тим, що у них немає на це грошей. Відсутність генпланів дозволяє досить волюнтаристськи приймати рішення, - заявив прем'єр-міністр. - Але після прийняття генплан має бути законом, керівництвом до дії».

Якби такий генплан існував, наприклад, у Києві, то не вийшло б так, що на шляху проведення нової Окружної дороги вся земля була б уже роздана під котеджі та інше будівництво, зазначив глава уряду.

«Я можу навести й інші приклади. Ви порушили дуже важливе питання, яке обов'язково повинне бути найближчим часом вирішене», - додав Азаров.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

299