Володимир Королькевич, який минулий сезон пропрацював у складі тренерського штабу збірної України, підписав річний контракт з російською командою.

Завдяки приходу цього фахівця у Союзі біатлоністів Росії мають намір реалізувати нову концепцію підготовки команди за двома напрямами. Королькевича хотіли бачити в Росії вже давно, проте тільки зараз він дав згоду на роботу.

Вчинок Королькевича не міг залишитися непоміченим в Україні, особливо враховуючи домовленості між словенським фахівцем і Федерацією біатлону України.

Зокрема, словенський фахівець повинен був працювати з українською жіночою збірною аж до Олімпіади в Сочі в 2014 році. А Національний олімпійський комітет у рамках підтримки тренерських кадрів заснував для Королькевича спеціальну стипендію - до сочинських Ігор він повинен був отримати близько 200 тисяч гривень, повідомляє «Спорт-Експрес в Україні».

Нагадаємо, що під керівництвом Королькевича жіноча збірна з біатлону зробила якісний ривок у своїх результатах у сезоні-2012/13, завоювавши на чемпіонаті світу у Ново-Место 5 медалей - золоту, срібну та три бронзових. А у командному заліку Кубка світу збірна України посіла друге місце, випередивши росіянок.

Втім, прихід у збірну Росії Володимира Королькевича вийшов неоднозначним і з точки зору російської сторони. Так, колишній президент Союзу біатлоністів Росії, неодноразовий олімпійський чемпіон Олександр Тихонов різко розкритикував запрошення цього фахівця.

«Як можна запрошувати людину, яка уклала договір з Україною і дала слово працювати до Олімпіади. Це зрада і мерзота! Зараз не ті часи, коли такі можуть стати в нагоді. У нас достатня кількість своїх тренерів і гідних фахівців», - зазначив Тихонов.

У ФБУ поки не коментують ситуацію, однак, за інформацією «Спорт-Експрес в Україні», глава українського біатлону Володимир Бринзак у будь-якому разі зможе дати оцінку від'їзду Королькевича 29 квітня на засіданні тренерської ради.

Нагадаємо, що раніше кілька російських біатлоністів - Марія Панфілова та Дмитро Русинов - відмовившись від російського громадянства, почали виступати за українську збірну.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

337