Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков заявляє, що його відомство зробить все можливе для реабілітації Зони відчуження та забезпечення екологічної безпеки. Про це він сказав сьогодні, 26 квітня, у 27-ті роковини трагедії на ЧАЕС, повідомляє прес-служба Мінекології.

«Ми всі сьогодні вшановуємо пам'ять людей, які, ризикуючи своїм життям і здоров'ям, врятували Україну і Європу від техногенної катастрофи. Заради їхньої пам'яті, заради благополуччя майбутніх поколінь ми повинні зробити все від нас залежне, щоб подібна трагедія не повторилася. Своє завдання Мінприроди бачить, насамперед, у відновленні екологічної безпеки Зони відчуження. Міністерство екології та природних ресурсів України та Державне агентство України з управління Зоною відчуження проводять системний моніторинг радіаційного фону, якості води та повітря, реалізують проекти контролю екологічної безпеки на ЧАЕС, пов'язані з токсичними відходами, будівництвом нового безпечного конфайнмента над об'єктом «Укриття», - зазначив він.

За словами Проскурякова, затребуваною є ідея створення в Чорнобильській зоні біосферного міжнародного заповідника як одного зі способів реабілітації забруднених територій, їхнього подальшого розвитку.

«Але найголовніше - над вирішенням цих проблем влада працює спільно з громадськими організаціями, екологами, фахівцями в галузі радіаційної медицини, радіоекології. Це означає, що всі наші дії перебувають під контролем громадськості, наші громадяни можуть отримати всю необхідну інформацію про екологічний стан Чорнобильської зони, про те, що робить влада для забезпечення технічної та екологічної безпеки», - вважає міністр.

Як раніше повідомляв ForUm, міністр екології Олег Проскуряков заявив, що майже всі території III і IV Чорнобильської зони очистилися від радіоактивних забруднень.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

301