У період з 2011-го по 2014 рік Україна витратить на будівництво нового об'єкта «Укриття» понад 100 млн дол. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив Президент Віктор Янукович у ході робочої поїздки на Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС».

«Перше завдання тут - перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Йдеться насамперед про будівництво нової захисної оболонки. Це ключовий проект плану проведення заходів на об'єкті «Укриття». Термін його експлуатації - 100 років, а вартість - майже 1 млрд євро», - заявив він.

Президент від імені України подякував ЄБРР, Єврокомісії, Росії, США, Канаді та Японії за їхню активну участь у фонді «Укриття».

Він нагадав, що два роки тому Україна провела міжнародний форум «25 років Чорнобильської катастрофи - безпечне майбутнє». «У ньому взяли участь більше 700 вчених, громадських і політичних діячів. У результаті цієї роботи нам вдалося зібрати необхідні кошти, щоб почати будівництво надійного укриття над ЧАЕС. Витрати України у період з 2011-го по 2014 рік складуть більше 100 млн дол. Упевнений, що свої зобов'язання виконуватимуть і міжнародні партнери», - підкреслив Янукович.

Як раніше повідомляв ForUm, директор ДСП «ЧАЕС» Ігор Грамоткін заявив, що арочне укриття на ЧАЕС планується встановити до жовтня 2015 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

236