У «Газпромі» стурбовані відсутністю реакції України на критику реверсних поставок. Про це сказав журналістам у Москві офіційний представник російського газового монополіста Сергій Купріянов.

«Ініціатори будь-яких непрозорих, так званих реверсних схем з нашим транзитним газом, що йде через Україну, ніяк не відреагували. Мабуть, сказати нічого...» - зазначив Купріянов, повідомляє «УНІАН».

Нагадаємо, глава «Газпрому» Олексій Міллер упевнений, що серйозні європейські компанії не братимуть участь в сумнівних угодах щодо реверсних поставок газу в Україну.

28 березня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив про те, що Україна почала реверсні поставки газу з Європи через територію Угорщини.

30 березня Міллер заявив, що схеми, організовувані Україною щодо отримання газу в Європі, нагадують шахрайські.

Україна почала купувати газ у країнах Євросоюзу з листопада 2012 року, але реально закуплені з цього часу обсяги, які поставляються через Польщу, у порівнянні з потребами країни залишаються невеликими - близько 100 млн кубометрів у листопаді-січні.

Торік Україна спожила майже 49 млрд кубометрів газу, 33 млрд з яких купила у Росії, від якої домагається зниження ціни палива, вважаючи її завищеною.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

505