Президент України Віктор Янукович підкреслив, що населення України має бути забезпечено якісною питною водою, а водні ресурси повинні використовуватися ефективно. Про це він заявив, відкриваючи засідання РНБО, повідомляє кореспондент ForUm'у.

«Проблема дефіциту прісної води давно вийшла за межі окремих країн, перетворилася на глобальну. На жаль, вона є актуальною і для нашої держави», - сказав Президент.

Янукович підкреслив, що згідно з експертними оцінками Україна за обсягами запасів водних ресурсів відноситься до найменш забезпечених країн Європи.

Крім того, за словами Глави держави, водні ресурси розміщені нерівномірно.

«Їх найменше на Донбасі, Криворіжжі та Криму, а також на півдні України, в той час як споживачів води там найбільше», - сказав він.

Президент зазначив, що, наприклад, у Польщі на одну людину запасів водних ресурсів більше, ніж в Україні, вдвічі, в Білорусі - в 7 разів, у Росії - в 24.

Він акцентував увагу на реалізації державної програми «Питна вода».

«Програма має неухильно виконуватися, як би це не було важко з точки зору обмеженості бюджетних ресурсів», - підкреслив Президент.

Крім того, за словами Януковича, енергетика, сільське господарство, ЖКГ, промислове виробництво повинні ефективно використовувати водні ресурси.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

421