Генеральний прокурор Віктор Пшонка обіцяє найближчим часом організувати перевірку законності забудови узбережжя Азовського і Чорного морів у всіх регіонах України.

Про це він заявив під час брифінгу в Одесі.

«Виїжджаючи сюди, попросив, щоб мені дали огляд усіх звернень, всіх конфліктних ситуацій, які є в Одесі. І Гідропарк, і пляжі - всі ділянки виділені з порушенням чинного законодавства», - сказав Пшонка, повідомляє «УНІАН».

У той же час він підкреслив, що забудова узбережжя - хронічно хворе питання не тільки для Одеської області, а й для всього узбережжя Азовського і Чорного морів, скрізь, де є різні населені пункти, включаючи великі міста і маленькі села.

«Йде низка розслідувань. Вносяться заяви до Єдиного реєстру. Вступає в нову стадію - звертаються до суду, суди затягуються... Моя думка однозначна - найближчим часом повинен бути наведений порядок. Строго повинні бути попереджені органи влади в частині цих незаконних дій. Я, коли почитав про Одесу, сам для себе поставив завдання, і воно буде реалізовано - дати відповідне завдання прокурорам міст, районів, там, де є узбережжя Азовського і Чорного морів, визначається термін десь до червня», - заявив Пшонка.

Зокрема, він сказав, що доручить прокурорам провести перевірки і ретельно проаналізувати ситуацію: скільки розслідуються кримінальні справи, скільки незаконних актів, як довго справи слухаються в судових засіданнях, хто вчинив незаконні забудови і чому вони тривають.

Також прокурорам належить з'ясувати, чому узбережжя огороджується бетонними або металевими парканами, що особливо актуально напередодні курортного сезону.

Пшонка також сказав, що сподівається даною перевіркою домогтися позитивних результатів, але зазначив, що не все залежить від наглядацького органу.

«Повірте, не все залежить від слідства, прокуратури. Мене насторожила тяганина в суді. Але питання спробуємо зрушити. Жодних огорож, ніяких незаконних споруд не повинно бути. Вже якось дуже обережно підходять до питання про знесення незаконної забудови. Ставилися незаконні об'єкти набагато швидше, ніж зносяться», - сказав Пшонка.

Він також додав, що необхідна профілактика для недопущення незаконного будівництва, а те, що в судах справи про незаконну забудову узбережжя розглядаються роками, призводить до повтору таких порушень.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив профільним відомствам розібратися з фактами незаконної забудови на території Лівадійського, Масандрівського і Місхорського парків, що є пам'ятками садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

207