У МЗС України сподіваються, що посилена угода між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз набере чинності влітку цього року.

Про це повідомив на брифінгу виконуючий обов'язки директора Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

«Ми розглядаємо укладення зазначеної угоди як важливий елемент наближення до ключової мети - запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України. Сподіваємося, що Рада ЄС якомога швидше затвердить ратифіковану Україною та Європейським парламентом угоду, що дозволило б надати дію цього документа вже влітку цього року», - сказав Перебийніс, повідомляє «УНІАН».

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та Євросоюзом про внесення змін до договору про спрощення оформлення віз.

18 квітня Європейський парламент дав згоду на набуття чинності Угоди між Україною і Європейським Союзом про спрощення порядку видачі віз громадянам України.

Угода була підписана 23 липня 2012 року в Брюсселі.

Положеннями угоди, серед іншого, розширюються категорії громадян України, які мають право на спрощене оформлення безкоштовних і багаторазових віз; вдосконалюється порядок оформлення віз для представників засобів масової інформації; визначаються чіткі терміни дії багаторазових віз; встановлюється можливість термінового оформлення віз (протягом 3 діб) особам, які проживають на значній відстані від місця подання візового клопотання (за умови сплати термінового консульського збору); вводиться безвізовий режим поїздок для громадян України, які користуються біометричними службовими паспортами.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

203