Згідно з новою доповіддю Держдепартаменту США щодо ситуації з правами людини у світі за 2012 рік, для багатьох держав серйозною проблемою останнім часом став антисемітизм.

Серед найбільш неблагополучних країн американські аналітики виділяють і Україну, повідомляє MIGnews.com.ua з посиланням на ізраїльське інформаційне агентство cursorinfo.

Як зазначають члени єврейської громади України, місцеві політичні лідери нерідко використовують елементи антисемітизму для того, щоб мобілізувати своїх прихильників, а також вести пропаганду, спрямовану на дискредитацію своїх політичних опонентів.

Особливу заклопотаність місцевого єврейського співтовариства викликали результати останніх парламентських виборів в Україні, які пройшли у жовтні. На них 10% голосів набрала вкрай права партія «Свобода», відома своєю антисемітською пропагандою.

Проте автори доповіді підкреслюють, що високопоставлені урядовці та політики різних партій не припиняють докладати зусиль у боротьбі з антисемітизмом, виступаючи проти екстремізму і соціальної нетерпимості та критикуючи антисемітські заяви своїх колег і опонентів, повідомляє «ФрАза.ua».

Інформація, надана держдепом США, узгоджується з нещодавно опублікованою доповіддю Центру Кантора при Тель-Авівському університеті, який займається вивченням сучасного європейського єврейства. Згідно зі звітом центру, в 2012 році спостерігалася «значна ескалація антисемітських проявів, особливо насильницьких дій щодо євреїв» в усьому світі. У порівнянні з 2011 роком число таких антисемітських проявів зросло на 30%.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

189