У МЗС України вважають, що прийняття польським Сеймом заяви про визнання ОУН-УПА злочинною організацією не відповідатиме високому рівню стратегічного партнерства між двома країнами.

Про це повідомив на брифінгу в.о. директора Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

«Можливе навіть гіпотетичне прийняття польським парламентом згаданої постанови не відповідатиме високому рівню українсько-польських відносин», - сказав він.

Перебийніс зауважив, що цей проект, внесений однією із партій, ще не розглядався у комітетах Сейму і польським парламентом у цілому.

За його словами, в Україні роблять все для того, щоб гідно відзначити пам'ять жертв українсько-польського протистояння у роки Другої світової війни, передає «УНІАН».

«Ми переконані, що обидві сторони повинні докладати зусиль для уникнення політизації питань трагічних сторінок історії України і Польщі», - сказав Перебийніс і додав, що це потрібно зробити в ім'я утвердження історичної правди і справедливості, дружніх і партнерських відносин між народами обох сторін.
За його словами, Україна і Польща за більш ніж 20 років незалежності стали прикладом того, як вирішуються такі суперечливі питання.

«Ми сподіваємося, що і надалі всі питання, які виникають, будуть вирішуватися у такому дусі, що вони не будуть політизуватися, а питання історії ми будемо залишати для істориків, а не для політиків», - додав Перебийніс.

Як раніше повідомляв ForUm, 11 квітня у Сеймі Польщі було зареєстровано проект постанови про визнання ОУН і УПА «злочинними організаціями, які вчинили геноцид польського населення східних кресів» у 1939-1947 роках».

Тим часом, Сейм Польщі не прийме проект постанови, запропонований Польською селянською партією (PSL), про визнання ОУН і УПА «злочинними організаціями, які вчинили геноцид польського населення «східних кресів» у 1939-1947 роках», через його радикальність.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

302