Україна вже зробила всі необхідні кроки в економічній сфері для підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Так, наприклад, на сьогоднішній день український аграрний сектор вже реально працює на європейському ринку, тому є прикладом для підприємств інших галузей. Про це заявив урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький.

«Для українського аграрного бізнесу це не якась новація, європейські вимоги для них вже сьогодні є реальністю, з якою вони працюють. І очевидно, що ми, українські споживачі, від цього тільки виграємо. Якщо виробник працює за європейськими стандартами, то він їх використовує універсально, а не вибірково», - зазначив П'ятницький.

Тому вітчизняні виробники, які прагнуть вивести свою продукцію на ринок Європи, повинні орієнтуватися на відповідний досвід українських аграрних підприємств.

Так, низка заходів передувала отриманню права на експорт продукції українського птахівництва на європейський ринок. Зокрема, підприємства реалізували цілий комплекс необхідних технологічних новацій, забезпечили випуск продукції за певними стандартами, пройшли відповідний аудит. Також важливу роботу провела Державна ветеринарна служба.

Нагадаємо, міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк неодноразово зазначав, що вітчизняні підприємства АПК активно нарощують обсяги торгівлі з Європейським союзом. А підписання Угоди з ЄС дозволить значно збільшити експорт готової продукції до країн Європи.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

146