Кабінет Міністрів має намір виділити 272,035 млн гривень із державного бюджету на реалізацію концепції державної національно-культурної програми популяризації вітчизняної видавничої продукції та читання на 2014-2018 роки.

Про це йдеться у розпорядженні Кабміну №257 від 10 квітня.

Даним документом уряд схвалив концепцію, замовником якої визначено Державний комітет телебачення та радіомовлення.

Орієнтовний обсяг коштів, які уряд планує витратити протягом 5 років на реалізацію концепції із державного бюджету, становить 272,035 млн гривень. За рахунок місцевих бюджетів - 78,2 млн гривень, інших джерел – 200,325 млн гривень.

У концепції наголошується, що протягом останніх десятиліть у зв'язку з об'єктивними і суб'єктивними причинами політичного, соціального та економічного характеру книжкаа в Україні значною мірою втратила свою роль, внаслідок чого стрімко знижується рівень освіченості, культури, духовності суспільства, повідомляють «Українські новини».

За даними Державної наукової установи «Книжкова палата імені Івана Федорова», протягом останніх 5 років випуск вітчизняної видавничої продукції становить близько 1 книжки на рік на 1 людину, а за даними Державної служби статистики, питома вага домогосподарств на задоволення культурних потреб, у тому числі придбання книг та відпочинок, за останні роки становить 2,4%.

Уряд зазначає, що метою програми є відродження соціальної ролі книжки і читання як процесу культурного, духовного, професійного та інтелектуального збагачення людини.

За розрахунками Кабміну, реалізація заходів програми дозволить збільшити кількість друкованих одиниць вітчизняної видавничої продукції до 2 книг на 1 людину на рік, а також збільшить сукупний тираж вітчизняної видавничої продукції.

Уряд також розраховує на збільшення попиту населення на послуги бібліотек.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

153
Классические туфли мужские