Кабінет Міністрів має намір виділити 272,035 млн гривень із державного бюджету на реалізацію концепції державної національно-культурної програми популяризації вітчизняної видавничої продукції та читання на 2014-2018 роки.

Про це йдеться у розпорядженні Кабміну №257 від 10 квітня.

Даним документом уряд схвалив концепцію, замовником якої визначено Державний комітет телебачення та радіомовлення.

Орієнтовний обсяг коштів, які уряд планує витратити протягом 5 років на реалізацію концепції із державного бюджету, становить 272,035 млн гривень. За рахунок місцевих бюджетів - 78,2 млн гривень, інших джерел – 200,325 млн гривень.

У концепції наголошується, що протягом останніх десятиліть у зв'язку з об'єктивними і суб'єктивними причинами політичного, соціального та економічного характеру книжкаа в Україні значною мірою втратила свою роль, внаслідок чого стрімко знижується рівень освіченості, культури, духовності суспільства, повідомляють «Українські новини».

За даними Державної наукової установи «Книжкова палата імені Івана Федорова», протягом останніх 5 років випуск вітчизняної видавничої продукції становить близько 1 книжки на рік на 1 людину, а за даними Державної служби статистики, питома вага домогосподарств на задоволення культурних потреб, у тому числі придбання книг та відпочинок, за останні роки становить 2,4%.

Уряд зазначає, що метою програми є відродження соціальної ролі книжки і читання як процесу культурного, духовного, професійного та інтелектуального збагачення людини.

За розрахунками Кабміну, реалізація заходів програми дозволить збільшити кількість друкованих одиниць вітчизняної видавничої продукції до 2 книг на 1 людину на рік, а також збільшить сукупний тираж вітчизняної видавничої продукції.

Уряд також розраховує на збільшення попиту населення на послуги бібліотек.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

155