Російський газовий монополіст «Газпром» поки не підтвердив своєї участі в роботі круглого столу, присвяченого, зокрема, питанням управління українською газотранспортною системою, проведення якого заплановане 3 травня у Брюсселі.

Про це заявив на брифінгу у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості міністр Едуард Ставицький.

«Направили запрошення керівнику «Газпрому» Олексію Міллеру. Підтвердження, хто буде від Росії, немає. Але сподіваюся на те, що наші російські колеги поставляться до цього питання належним чином і будуть представлені на цьому зібранні», - сказав він.

Також міністр повідомив, що з української сторони у роботі круглого столу візьме участь особисто він, а також фахівці НАК «Нафтогаз України» і компанії «Укртрансгаз».

«Будуть розглянуті питання не тільки щодо ГТС, але і в цілому щодо газового ринку країни» - додав Ставицький, повідомляє «УНІАН».

Він також нагадав, що Україна почала процес лібералізації газового ринку «в надії на те, що це дозволить істотно знизити ціну на газ, зробивши її більш справедливою, ніж зараз».

Нагадаємо, Міжнародний круглий стіл, присвячений обговоренню питання про створення консорціуму з управління газотранспортною системою України, а також інших питань газової сфери, планується провести 3 травня у Брюсселі. Головувати на «круглому столі» буде Ставицький і комісар Євросоюзу з питань енергетики Гюнтер Еттінгер.

За словами глави Міненерговугілля, на сьогоднішній день вже розіслані запрошення потенційним учасникам круглого столу, у тому числі «Газпрому», для того, щоб обговорити питання про модернізацію ГТС і впливу України на побудову східноєвропейського хаба на території нашої країни з безпосередньою участю наших комунікацій - ГТС і сховищ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

239