Міністерство юстиції України подасть свої пропозиції щодо врегулювання питання стосовно проведення повторних виборів народних депутатів у п'яти проблемних округах після отримання висновків європейських експертів.

Про це міністр юстиції Олександр Лавринович повідомив сьогодні на прес-конференції.

«Так, Мін'юст готував такі пропозиції, і вони зараз спрямовані на експертну оцінку до Венеціанської комісії, ОБСЄ, експертів Європейського Союзу, а також керівникам усіх парламентських фракцій для того, щоб вони висловили свою точку зору щодо запропонованого проекту. Це не можуть бути зміни у чинні закони (про вибори народних депутатів - Ред.)», - сказав Лавринович.

При цьому міністр не назвав термінів, коли можуть бути отримані ці висновки, проте зазначив, що вони є дуже важливими для України, передає «УНІАН».

Водночас Лавринович вважає, що головним для вирішення питання щодо проведення повторних виборів у проблемних округах є консенсус з цього питання серед українських політичних сил.

«Будуть представлені (пропозиції. - Ред.) тільки тоді, коли ми отримаємо точку зору від тих, кому направили», - підкреслив Лавринович.

Нагадаємо, парламентські вибори в Україні відбулася 28 жовтня 2012 року. 5 листопада Центральна виборча комісія звернулася до Верховної Ради з проханням призначити повторні вибори у низці одномандатних округів.

6 листопада Верховна Рада України прийняла проект постанови про звернення Центральної виборчої комісії з приводу виборів народних депутатів України в одномандатних виборчих округах №№ 94, 132, 194, 197 і 223.

29 грудня 2012 у Конституційний суд надійшло подання 54 народних депутатів щодо офіційного тлумачення низки положень закону про вибори народних депутатів України, що стосуються порядку призначення повторних виборів. Парламентська більшість відмовляється розглядати питання про призначення повторних виборів у цих п'яти округах до винесення рішення КС.

КС досі не відкрив провадження за даним поданням.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

234