ЄС допоможе Україні у забезпеченні енергобезпеки. Про це у ході засідання стратегічного дискусійного клубу щодо енергетичної безпеки України заявив посол Королівства Норвегії в Україні Йон Ельведал Фредріксен.

«Україну потрібно підтримувати у вирішенні всіх її проблем в енергетичному комплексі. У Норвегії, виходячи з нашого досвіду, ми знаємо ці проблеми. Норвегія - один із важливих і найбільших експортерів риби і газу, ми - член ЄС, ми поставляємо енергоносії... Ми поставляємо нафту і газ деяким колегам по НАТО, у нас діє спільна угода у рамках європейської спільноти щодо поставок енергоносіїв. Тому ми є надійним постачальником енергоносіїв у Європі. Україні варто також звернути увагу на цей аспект», - заявив Фредріксен, передає «РБК-Украина».

У свою чергу, директор офісу зв'язку НАТО в Україні Марчін Кожіел також підтвердив готовність альянсу надати Україні таку допомогу. «Ми очікуємо, що у майбутньому члени НАТО стануть ще більш залежними від енергоносіїв і транспортних газопроводів. Споживання енергоносіїв у світі зростає. Тому як ніколи важливим є питання про необхідність диверсифікації поставок енергоносіїв, безпеки і надійності транспортних газопроводів, а також неможливість використання енергетичного чинника як політичного тиску і важеля. Україна у цій ситуації не є винятком... тому ми готові надавати і далі допомогу і підтримку Україні у цьому контексті», - підкреслив він.

Нагадаємо, 28 березня прем'єр-міністр України Микола Азаров у рамках офіційного візиту до Угорщини заявив про те, що Україна почала реверсні поставки газу з Європи через територію Угорщини. Україна і Угорщина обговорюють можливість транспортування в Україну газу з Європи в обсязі до 10 млрд кубометрів.

ПАТ «Укртрансгаз» повідомило, що Україна може почати поставки газу з Румунії обсягом до 5 млн куб.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

213