У Сеймі Республіки Польща зареєстровано проект постанови про визнання Організації українських націоналістів, Української повстанської армії, СС «Галичина» і української поліції на німецькій службі злочинними організаціями, котрі скоїли геноцид щодо польського населення Східних Кресів у 1939-1947 роках.

Проект постанови зареєстровано 11 квітня 2013 року. У документі наголошується, що в цьому злочині геноциду не звинувачується весь український народ, а лише вказані політичні і збройні формування.

У постанові пропонується оголосити 11 липня Днем пам'яті жертв геноциду, скоєного ОУН і УПА щодо східних областей Другої Речі Посполитої.

В обґрунтуванні до документа йдеться, що в останні роки спостерігається небувалий розвиток у Західній Україні культу Степана Бандери та УПА. На думку поляків, в Україні замовчуються злочинні терористичні діяння згаданих організацій, а правда відкидається особливо зухвало. Також у Польщі стурбовані зростанням політичної популярності і значущості ультраправої партії «Свобода», яка, як йдеться в документі, прямо нав'язує ідеологію і традиції згаданих організацій, передає «ЗІК».

В Україні партія «Свобода» у відповідь звинуватила у появі такого законопроекту Партію регіонів. «Це вони переносять боротьбу з нами вже за кордон - заплатили комусь грошей і з'явився такий проект, - заявив «Сьогодні» депутат Юрій Сиротюк. - Ми ж не говоримо полякам, хто у них герої. УПА - єдине формування, що воювало під українським прапором за Україну, і вони завжди будуть героями. Надумані звинувачення нічого не змінять. Я не впевнений, що польський сейм проголосує за цю постанову. Все-таки поляки - наші сусіди».

У Партії регіонів дії польських депутатів вітають. «Ми знімаємо перед ними капелюха, - говорить заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов. - Ця постанова доводить, що поляки - прихильники демократичних цінностей. І вони чітко розділили: є український народ, його ні в чому не звинувачують, а є УПА і «СС« Галичина », у яких руки по лікоть в крові. Поляки повинні ще скласти список нев'їзних до Європи».

Польські праві давно використовують цю тему, каже політолог Володимир Фесенко: «Це те ж саме, що у нас: коли партії використовують історичні теми, щоб показати своє ідеологічне обличчя. Наприклад, націоналісти просять пільги для ветеранів УПА, комуністи - навпаки, звинувачують їх. Це ідеологічні розборки всередині країни, але це ніяк не впливає на відносини Польщі та України».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

305
Классические туфли мужские