Прем'єр-міністр України Микола Азаров провів офіційну зустріч з міністром фінансів Ірландії Брайаном Хеєсом.

Як повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів, під час переговорів обговорювалися питання розвитку двостороннього торговельно-економічного та політичного співробітництва між державами, а також інтеграції України в ЄС.

«Ми дуже цінуємо підтримку Ірландії, як члена ЄС і яка головує в Євросоюзі, наших євроінтеграційних прагнень», - сказав Азаров.

Він зазначив, що не всі держави-члени ЄС підтримують курс України на євроінтеграцію. «З різних причин висловлюються сумніви щодо можливості ратифікації угоди про асоціацію. Але я сподіваюся, що всі ці сумніви в кінцевому результаті будуть подолані», - підкреслив прем'єр.

За словами Азарова, членство України в Євросоюзі взаємовигідне. «Як Україні вигідна європейська інтеграція, так і ЄС вигідно, щоб Україна була його членом. Така велика європейська країна як Україна не може бути поза ЄС», - сказав він.

Український прем'єр також заявив, що Україна «дуже серйозно» готується до листопадового саміту Східного партнерства у Вільнюсі, де українська влада розраховує на підписання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом.

У свою чергу міністр фінансів Ірландії Брайан Хеєс запевнив Азарова у підтримці євроінтеграційних прагнень України. «У рамках нашого головування в ЄС ми візьмемо дуже активну участь у саміті у Вільнюсі. Ми абсолютно повністю підтримуємо інтеграцію України в європейські структури, і надамо вашій державі всебічну підтримку», - сказав Хеєс.

Як раніше повідомляв ForUm, Європейський Союз через найближчі десять років буде сам ініціювати вступ України у свої ряди, тому що потребуватиме доступу до трудових ресурсів і ринків збуту. Таку думку висловив колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський в інтерв'ю журналу Wprost.

Нагадаємо, Європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що існує реальна можливість підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у листопаді цього року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

302