Україна у 2013 році скоротила закупівлі російського газу у вісім разів. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, виступаючи під час розгляду у Верховній Раді в п'ятницю питання про відповідальність уряду.

«Чи міг хтось у 2009 році подумати, що Україна зможе в рази знизити обсяги споживання російського газу? Але факти - вперта річ. У поточному році ми закупили у «Газпрому» у вісім разів менше газу, ніж рік тому. А за 2012 рік скоротили споживання на 12 млрд кубів газу», - сказав прем'єр.

Він підкреслив, що три роки тому Україна платила найвищу ціну за російський газ у Європі, а газові контракти, підписані екс-прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, він назвав зрадою національних інтересів.

За його словами, надвисока ціна на російський газ призвела також до падіння доходів населення і ускладнила економічну ситуації у країні. «Україна могла стати банкрутом», - обурився Азаров.

За його словами, сьогодні істотно скорочено споживання російського газу. «Наша країна істотно нарощує видобуток власного газу, розробляє родовища зі сланцевим газом, нарощує виробництво електроенергії. Це вам не язиком базікати», - звернувся прем'єр до опозиції.

Як повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна в умовах цінового тиску змушена скорочувати закупівлі російського газу і у 2013 році має намір придбати 18 млрд куб. м.

Юлія Артамощенко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

321