Для України виробництво біопалива - це не тільки необхідність, а й стратегія. Про це під час зустрічі з керівниками обласної та районних адміністрацій, сільськими та селищними головами Київської області повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

Він нагадав, що Україна імпортозалежна від нафтопродуктів. «Ми розуміємо, що для нас виробництво біопалива необхідне. Це стратегія», - підкреслив профільний міністр.

За словами Присяжнюка, в Україні вже діє закон з добровільного використання у 2013 році 5% біоетанолу у світлих нафтопродуктах. З наступного року ці 5% стануть обов'язковими.

«Цей закон мотивує виробництво біопалива... Сьогодні практично всі цукрові заводи подали заявки та проекти у наукові інститути для встановлення обладнання з виробництва біоетанолу», - сказав він.

Міністр переконаний, що виробництво біопалива в Україні допоможе також і цукровій галузі. Він нагадав, що на світові ринки з цукром Україні пробитися складно, оскільки «на зовнішніх ринках з цукром нас не завжди чекають. А деякі країни вводять фінобмеження та бар'єри. На внутрішньому ж ринку споживання цукру стабільно рівне. Це 1 млн 820 тис. тонн на рік».

Відповідно, на думку Присяжнюка, виробництво біоетанолу дозволить галузі підвищити свою прибутковість.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

232
Туфли осень-зима Everest