Інтерес населення до казначейських зобов'язаннях досить високий, тому що це найнадійніший і при цьому досить дохідний і високоліквідний інструмент. Такої думки дійшли експерти у ході круглого столу «Інвестиційні можливості для приватних інвесторів у 2013 р.: інструменти і досвід їхнього застосування», що відбувся в інформаційному агентстві «Українські новини».

Як зазначив заступник директора департаменту роздрібного бізнесу Ощадбанку Олександр Нестеренко, на сьогоднішній день казначейські зобов'язання - найнадійніший інструмент заощаджень. «Якщо сума гарантування за банківським депозитом становить 200 тисяч гривень, то казначейське зобов'язання гарантується в повному обсязі», - зазначив він. При цьому держатель казначейських зобов'язань може у будь-який момент пред'явити їх до зворотного викупу.

Ще одна перевага казначейських зобов'язань - прибутковість. «Зазвичай державні цінні папери відрізняються високою надійністю, але не високою прибутковістю. Мінфін же сьогодні пропонує досить дохідні зобов'язання. Наприклад, я буквально днями зайшов в один із комерційних банків, і запропонувати ставку по валютному депозиту понад 8% мені там не змогли», - зазначив директор інституту кредитних відносин КНЕУ Ігор Івасів.

Нагадаємо, сьогодні здійснюється виплата доходу за перший купон валютних казначейських зобов'язань серії А, які були розміщені в жовтні-листопаді 2012 року. Прибутковість даних паперів становить 9,2% річних, термін обігу - 2 роки.

В даний час продовжується розміщення казначейських зобов'язань серії Б. Прибутковість паперів - 8%, термін обігу - 2 роки. Розміщення зобов'язань здійснюється через 500 відділень Ощадбанку по Україні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

253