У 2012 році кількість наукових працівників, які емігрували за кордон, зросла майже втричі. Про це під час загальних зборів Національної академії наук України (НАНУ) повідомив її президент Борис Патон.

«Якщо протягом вже тривалого періоду за кордон емігрували щорічно не більше 10 наших вчених вищої кваліфікації, торік таких було вже 29», - сказав Патон.

Він пов'язує це з украй недостатнім рівнем фінансування науки, подальшим падінням престижу професії вченого у суспільстві.

«У той же час наукові установи, відділення Академії Наук, Академія у цілому недостатньо використовують наявні ресурси і можливості для вирішення існуючих кадрових проблем, в першу чергу для залучення та закріплення в науці талановитої молоді», - підкреслив Патон, повідомляє «УНІАН».

Також президент НАНУ зазначив, що після тривалого періоду стабілізації чисельність наукових працівників за два останні роки зменшилася на 600 осіб і зараз становить трохи більше 19 тис., зокрема, у 2012 році число кандидатів наук зменшилися на 0,7%, докторів наук - на 1,4%.

Кількість кандидатських дисертацій у минулому році в порівнянні з 2011-м, зменшилася з 416 до 371, докторських - з 101 до 88, число молодих вчених скоротилося майже на 2%.

«Не сприяє підвищенню рівня і якості підготовки та атестації наукових кадрів і заплановане реформування системи вищої освіти. Потрібно, в першу чергу, зберегти в основних рисах механізми підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації і систему наукових ступенів, яка витримала перевірку часом», - зазначив Патон.

Як раніше повідомляв ForUm, з 1991 року чисельність вчених-дослідників в Україні скоротилася втричі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

291