Парламентський Комітет з питань податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді розглянути три законопроекти, що стосуються функціонування новоствореного Міністерства доходів і зборів. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, таке рішення було прийняте на засіданні комітету у середу.

Зокрема, члени комітету рекомендували ВР розглянути в першому читанні проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку із створенням органів доходів і зборів №2797; проект закону про внесення змін до Митного кодексу у зв'язку зі створенням органів доходів і зборів №2798; проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку зі створенням органів доходів і зборів №2799.

Всі три законопроекти зареєстровані у парламенті 15 квітня 2013 року. Їхніми авторами є голова комітету, нардеп від фракції Партії регіонів Віталій Хомутинник і його колега Сергій Клюєв.

Як заявив присутній на засіданні комітету міністр доходів і зборів Олександр Клименко, Міністерство вже працює, але є адміністратором платежів і зборів, а митна та фінансова політика залишаються у юрисдикції Мінфіну.

Він підкреслив, що об'єднання митниці та податкової в одне Міністерство дасть синергетивний ефект. Буде підвищено рівень податкового та митного сервісів, спрощений документообіг, усунені адміністративні бар'єри. У майбутньому запланована «подальша електронізація спілкування з платником податків».

Як позитив міністр відзначив і об'єднання податкового і митного аудитів, можливість моніторингу фактичного руху товарів від кордону до споживача або ж транзитом через нашу країну в режимі реального часу.

Коментуючи законопроекти, Клименко зазначив, що у результаті їх прийняття функцій Міністерству не додається. «Ми ніяких новацій не включаємо. Приводиться у відповідність нормативна база», - сказав міністр.

У свою чергу, Хомутинник зазначив: «Я переконаний, що спільна загальна робота Міністерства з комітетом щодо підготовки і вдосконалення адміністрування податків і митних платежів з точки зору інтересів і очікувань українського бізнесу та інвесторів дозволить створити цивілізовані правила гри для бізнесу та посилення позицій України у світових економічних рейтингах».

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович 24 грудня 2012 року підписав указ про створення Міністерства доходів і зборів на базі Державної податкової служби та Державної митної служби.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

283