У Лондоні завершилася урочиста церемонія прощання з колишнім прем'єр-міністром Великобританії Маргарет Тетчер.

Церемонія прощання з Тетчер проходила у соборі Святого Павла. Вона почалася з читання Біблії короля Якова - перекладу Біблії, зробленого під патронажем короля Англії Якова I в 1611 році. Уривки із Біблії читали прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон і внучка баронеси Аманда Тетчер Аманда.

Прочитані псалми були обрані самою Тетчер, яка ще за життя досконально розписала свої похорони.


 
Службу проводив настоятель собору святого Павла Девід Айсон, проповідь виголосив єпископ Лондона Річард Чартрес.

Він нагадав усім присутнім, що баронеса Тетчер розділила долю всіх смертних.

«Вона лежить тут, вона одна із нас», - сказав єпископ Лондона. У своїй проповіді він також сказав, що сьогодні не час і не місце сперечатися про спадщину Тетчер.


 
Відповідно до побажань покійної під час служби прозвучали музичні композиції британців Генрі Перселла, Едварда Елгара і Ральфа Воана-Вільямса.

Після панахиди відбудеться кремація тіла покійної, але на цю частину церемонії будуть допущені тільки близькі.

Похорон баронеси Тетчер віднесений до категорії церемоніальних з військовими почестями, що на один щабель нижче державного похорону.


 
На похорон зібралися тисячі високопосадових гостей - королева Британії Єлизавета II, прем'єр-міністр Девід Кемерон, чинні та колишні глави держав і урядів, міністри закордонних справ.

В операції із забезпечення безпеки у ході похорону брали участь чотири тисячі поліцейських. На всьому шляху процесії обабіч дороги стояв ланцюг військовослужбовців британської армії, флоту і військово-повітряних сил - у цілому близько 700 осіб.

Крім того, куранти вежі Біг-Бен у будівлі британського парламенту в Лондоні замовкли на час похорону.

Спікер палати громад Джон Беркоу заявив депутатам, що цей захід стане доречним виразом їхніх почуттів з приводу кончини колишнього прем'єр-міністра. За його словами, у мовчанні ховається глибока гідність.

Нагадаємо, колишній британський прем'єр-міністр Маргарет Тетчер померла 8 квітня на 88-му році життя після перенесеного інсульту. Тетчер очолювала уряд з 1979 по 1990 роки і була першою - і поки єдиною - жінкою-прем'єром в історії Британії.

За матеріалами «Бі-бі-сі», «Лента.ру»

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

356