З початку 2013 року обсяг загальних активів українських банків зріс на 16 млрд грн. Про це заявила директор Департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду Національного банку України Наталія Іваненко, повідомляється на офіційному сайті НБУ.

«Велику частину цього зростання становлять кредити в економіку: їхній обсяг збільшився на 10 млрд грн», - підкреслила вона.

Також, за словами фінансиста, продовжують рости і зобов'язання банків, за три місяці поточного року вони збільшилися на 13 млрд грн. Обсяг вкладів фізичних осіб у банках України за I квартал виріс більш ніж на 20 млрд грн. Цей приріст повністю забезпечений за рахунок вкладів у національній валюті.

Іваненко зазначила, що при цьому термінові вклади населення зросли на 16 млрд грн, а вклади до запитання - на 4 млрд грн. «Це є свідченням довіри українців до банківської системи. Вклади населення є основною складовою ресурсної бази банків і, відповідно, джерелом кредитування економіки», - заявила вона.

Крім того, фінансист повідомила, що з початку року збільшився обсяг коштів суб'єктів господарювання - на 4 млрд грн. Збільшився також капітал банків. Його обсяг з початку року виріс майже на 4 млрд грн.

«Здолавши наслідки негативного впливу світової фінансової кризи, банківська система України другий рік поспіль демонструє прибуткову діяльність. Прибуток банківської системи за I квартал 2013 року перевищив 3 ​​ млрд грн», - зазначила Іваненко.

За її словами, на сьогодні є всі підстави стверджувати, що банківська система України працює стабільно, і ці позитивні тенденції в її діяльності будуть закріплюватися і надалі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

248